Teknoloji

Samsung Galaxy Z Flip5 ve Galaxy Z Fold5: Çok yönlü, benzersiz bir deneyim

Galaxy Z Serisi, yenilenen tasarımı, yenilikçi formu ve profesyonel kalitede kamera özellikleri sunan benzersiz FlexCam ile rakipsiz bir katlanabilir telefon deneyimi sunuyor.

Samsung Electronics bugün beşinci nesil katlanabilir Galaxy ürünlerini tanıttı: Galaxy Z Flip5 ve Galaxy Z Fold5. Dilim lideri form faktörleri; Şık ve kompakt tasarımları, çok sayıda özelleştirme seçeneği ve güçlü performansları ile her kullanıcı için benzersiz bir deneyim sunar. Yeni Flex Menteşe, estetik olarak sağlam ve sağlam bir tasarım sunarken katlanabilirlik sağlar. Bu rakipsiz katlanabilirler, yaratıcı açıları yakalamak için FlexCam gibi harika kamera özellikleri sunar. Samsung Galaxy Z Serisi, güçlü performans sunarken, en yeni işlemciden güç alan optimize edilmiş piliyle de dikkat çekiyor. Samsung Galaxy Z Serisi, açık ve kapalı, bir akıllı telefonun olanaklarını dönüştürüyor.

Samsung Electronics’te Lider ve Taşınabilir Deneyim olan TM Roh, “Samsung, standardı belirleyerek ve deneyimi sürekli iyileştirerek katlanabilir cihazlarla mobil endüstrisinde devrim yaratıyor” dedi ve ekledi: “Giderek daha fazla kullanıcı katlanabilir cihazlarımızı seçiyor. Çünkü bu cihazlar, insanlara başka hiçbir cihazda yaşayamayacakları bir deneyim sunuyor. Galaxy Z Flip5 ve Galaxy Z Fold5, müşterilerimizin ihtiyaçlarını yenilikçi teknoloji ile karşılama taahhüdümüzü gösteren en yeni cihazlardır.”

Samsung Electronics Türkiye Lideri ve CEO’su Philip Choi yeni cihazlar hakkında; “Yaklaşık 30 yıllık deneyimin ürünü olan bu cihazlar, onlarca yıllık insan kaynaklı tasarım çalışmalarının doruk noktasını temsil ediyor. Katlanabilir akıllı telefon yolculuğunda Galaxy ailesinin bir üyesi olan Flip and Fold Serimizle sayısız başarıya imza attık. Şimdi ise ailemizin yeni üyesi Galaxy Z Flip5 ve Galaxy Z Fold5’i tanıtmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Samsung Türkiye olarak ‘Katlanabilir Cihazlar’ kategorisinde MENA bölgesinde en çok tercih edilen ve güvenilen firma olmaktan gurur duyuyoruz. Samsung Galaxy Z Flip5 ve Galaxy Z Fold5 ile tanıttığımız yeniliklerin hayatınıza nasıl uyum getirdiğini ve yaratıcılık, üretkenlik ve kendini ifade etme açısından ne gibi yeni olanaklar sunduğunu görmek, yolculuğumuzun sonraki adımlarında ilham kaynağı olacak.”

Samsung’un katlanabilir cihazlar kategorisine olan bağlılığı ve inovasyon mirası, çok yönlü cihazların gelişimini hızlandırdı. Katlanabilir formatın potansiyeline olan güçlü inancını birinci sınıf Ar-Ge ve üretim yetenekleriyle birleştiren Samsung, Galaxy Z Serisini sürekli olarak geliştirdi ve optimize etti. Bu Galaxy katlanabilir serisi; Galaxy Z Flip5’in yeni Esnek Pencereli kapak ekranındaki içerik oluşturmadan Galaxy Z Fold5’teki kusursuz çoklu göreve kadar, günümüz kullanıcılarının benzersiz ihtiyaçlarını karşılar ve aşar.

Galaxy Z Flip5 ve Galaxy Z Fold5; Hem Flex Window kapak ekranına hem de arka kapağa uygulanan IPX8 desteği, koruyucu alüminyum çerçeveler ve Corning® Gorilla® Glass Victus®2 ile tüketicilerin beklediği muhafazayı sağlar ve Flex Menteşe ile güçlendirir. Yeni entegre menteşe modülü Flex Menteşe, dış darbeleri dağıtan çift raylı bir yapıya sahiptir.

 

Galaxy Z Flip5: Cebe sığacak en uygun cihaz

  Galaxy Z Flip5, cep boyutunda bir cihazda şık ve benzersiz bir katlama deneyimi sunar. Önceki nesle göre 3,78 kat daha büyük olan yeni Flex Window kapak ekranı, çok çeşitli mevcut ve yeni özellikler sunar. Şık çerçevelerin yanı sıra kullanıcı, Galaxy Watch6 Serisinin kadran tasarımıyla eşleşebilecek bilgilendirici ve grafik saatler dahil olmak üzere daha fazla kişiselleştirme seçeneğine sahip. Ek olarak, Galaxy Z Flip5’in Flipsuit Kılıfı, değiştirilebilir bir NFC kartına sahip cihaz muhafazası sunarak kullanıcıların daha da fazla kişiselleştirme seçeneği için Esnek Pencere kapak ekran tasarımlarını ve kasa tasarımlarını eşleştirmesine olanak tanır.

Galaxy Z Flip5 kapandı ve her zamankinden daha fazla işlevsellik sunuyor. Flex Window kapak ekranından faydalı bilgilere hızlı ve zahmetsizce ulaşmak mümkündür. Kullanıcılar, Widget’lar ile hava durumunu öğrenebilir, Media Controller ile müzik çalmayı kontrol edebilir ve en sevdikleri müzikleri dinleyebilir veya Google Finans Widget’ı ile en son küresel borsa güncellemelerini takip edebilir. Tüm Widget’ları bir bakışta görmek ve Çoklu Widget Görünümü’nü etkinleştirmek için ekrana dokunarak anında aralarında geçiş yapmak da mümkündür. Kullanıcılar ayrıca bildirimleri kolayca kontrol edebilir ve Wi-Fi veya Bluetooth için Hızlı Ayarlar’a erişebilir. Tam QWERTY klavye ve sohbet geçmişi görünürlüğü ile Hızlı Yanıt özelliğini kullanarak ve cihazı hiç açmadan cevapsız aramalara geri dönmek için arama geçmişine göz atarak hareket halindeyken metinleri yanıtlayabilirler.

Eşsiz tasarımı ve form faktörü ile Galaxy Z Flip5 aynı zamanda bir Samsung Galaxy akıllı telefondaki en çok yönlü kamera deneyimini sunuyor. Daha büyük Flex Window kapak ekranı sayesinde arka kamera ile yüksek kaliteli özçekimler yapılabilir. Kullanıcılar ayrıca FlexCam ile yaratıcı açılardan eller serbest olarak çarpıcı fotoğraflar çekebilir. Esnek Modda, çekimler hızlı ve basit bir şekilde görüntülenebilir ve düzenlenebilir.   Kullanıcılar, Flex Window kapak ekranındaki Hızlı Görünüm ile sahneleri kolayca inceleyebilir, renklendirebilir veya silebilir. Çift Önizleme, arkadaşlarınızın mükemmel çekim için gerçek zamanlı ayarlamalar yapabilmeleri için fotoğraf çekerken kendilerini Esnek Pencere’de görmelerini sağlar. Kullanıcılar, kamerayı sabitleyen Süper Denge modu ile hareket halindeyken akıcı çekimler yapabilirken Otomatik Çerçeveleme, kimsenin çerçevenin dışında kalmamasını sağlar.

Galaxy Z Flip5, güçlü kamera deneyimine AI analitiği iyileştirmeleri ekleyerek her fotoğrafı hayata geçiriyor. Fotoğrafları ve görüntüleri ortam aydınlatma koşullarında optimize eden gelişmiş Nightography özellikleriyle, düşük ışıkta bile yaratıcı olmak mümkündür. Yapay zeka güdümlü manzara süreci (ISP) algoritması, ayrıntıları ve renk tonunu iyileştirirken genellikle düşük ışıklı manzaraları bozan görsel gürültüyü düzeltir. Dijital 10X zoom ile fotoğraflar uzaktan bile daha net.

 

Galaxy Z Fold5: Büyük ekrana sahip en üst düzey üretkenlik platformu

Şimdiye kadarki en ince, en hafif Fold’da geniş bir ekran ve uzun ömürlü bir pil sunan Fold5, Galaxy Z serisinin en güçlü performansını sunuyor.

Galaxy Z Fold5, Çoklu Pencere ve Uygulama Sürekliliğinden Gelişmiş Görev Çubuğu, sürükle ve bırak ve üçüncü taraf uygulamalarının optimizasyonu gibi çok çeşitli özelliklere dönüşen güçlü, büyük ekran deneyimiyle günlük üretkenliğin dönüştürülmesine öncülük etti. 2021’de üçüncü nesil Fold’da tanıtılan S Pen Fold Edition, Galaxy Z Fold5’te üstün bir yazma deneyimi sunmak için de ince ayar yaptı. Bu özellikler ve araçlar, büyük bir ekranda güçlü üretkenlik sağlamak ve kullanıcıların değerli görevleri her yerden tamamlamasını sağlamak için bir araya getirilmiştir.

Gelişmiş Görev Çubuğu, kullanıcıların sık kullanılan uygulamalar arasında hızla geçiş yapmasına izin vererek dinamik üretkenlik sağlar. Artık en son kullanılan dört adede kadar uygulama daha verimli çalışma için hazır. Yeni geliştirilmiş çok yönlü sürükle ve bırak özelliği, içeriği uygulamalar ve ekranlar arasında taşırken üretkenliği de artırabilir. Kullanıcılar, bir parmağıyla Samsung Galeri’deki bir görüntüye dokunup basılı tutabilir ve diğer parmağıyla Samsung Notes uygulamasını açarak görüntüyü sürükleyip bırakabilir. ima edilen pop-up  arka planda çalışan bir uygulama ile, kullanıcıların video içeriğini tam ekranda izlemelerine ve ekranın yan tarafında kayan bir açılır pencerede arkadaşlarıyla sohbet etmelerine olanak tanır.

Yeni, daha ince ve daha kompakt S Pen Katlama Sürümü, gerçek zamanlı not almayı ve fikir üretmeyi kolaylaştırır ve cebe daha rahat sığar. Normal bir Fold kılıfıyla hemen hemen aynı kalınlıkta olan Slim S Pen Kılıfı, kullanıcıların S Pen’lerini şık bir şekilde taşıyabilmeleri için çeşitli stil ve renklerde mevcuttur.

Kullanıcıların hareket halindeyken daha fazlasını yapmasına yardımcı olan 7,6 inçlik Ana Ekran, en sevdikleri sinemanın keyfini dikey veya yatay olarak çıkarabilmeleri için geniş, kesintisiz görüntüleme sağlar. Dahası, en yüksek parlaklık %30’dan fazla artarak 1750 nite çıkarak parlak güneş ışığı altında açık havada bile optimum izleme deneyimi sunar.

Kullanıcılara en büyük Galaxy akıllı telefon ekranında sürükleyici bir oyun deneyimi sunan Galaxy için Snapdragon® 8 2. Nesil işlemci, grafikleri iyileştirir ve dinamik oyun ve çok oyunculu işlevselliği etkinleştirmek için yapay zekadan yararlanır. Galaxy Z Fold5, daha az gecikme sağlamak ve performans düşüşünü önlemek için ısıyı daha hassas bir şekilde dağıtan gelişmiş soğutma sistemiyle uzun oyun seanslarının üstesinden rahatça gelebilir.

 

Gezegen için olumlu bir etki

Samsung, çevre vizyonuna doğru ilerlemeye ve Cihaz Deneyimi Bölümü için 2030’un sonuna kadar net sıfır karbon emisyonuna ulaşmak da dahil olmak üzere hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak eylemleri hızlandırmaya devam ediyor.

Galaxy Z Flip5 ve Galaxy Z Fold5, tüketici öncesi geri dönüştürülmüş cam ve alüminyum ve atık balık ağları, su varilleri ve pet şişelerden tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastikler dahil olmak üzere önceki modellere göre daha geniş bir geri dönüştürülmüş malzeme yelpazesine sahiptir. Ambalaj kutuları için kullanılan kağıt bile yüzde 100 geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılarak üretildi.

Bu yenilikler bilinçli olarak optimize edilmiş uzun ömür için tasarlanmıştır. Her cihaz, beş yıllık güvenlik güncellemeleri ve dört nesil işletim sistemi yükseltmeleri ile gelir, böylece yapının ömrünü uzatır.

 

Kullanılabilirlik

Galaxy Z Flip5 ve Galaxy Z Fold5, 26 Temmuz saat 15:00’ten itibaren Türkiye’de ön siparişe, 18 Ağustos’tan itibaren ise genel satışa sunulacak.

Galaxy Z Flip5, Mint, Grafit, Krem ve Lavanta gibi renklerin yanı sıra Şeffaf Kılıf ve Yüzük standı, Eko-Deri Kılıf, Dinamik tasarımlı Kılıf ve taşıması kolay Yüzük gibi çeşitli aksesuarlarla kullanıcıların kendi adlarına konuşmasına olanak tanır. Daha kişiselleştirilmiş bir görünüm yaratmak için Silikon Kılıf. bilir.

Galaxy Z Fold5 ise; Buz Mavisi, Hayalet Siyah ve Krem renklerinin yanı sıra Slim Kalemlik, Halka Ayaklı Şeffaf Kılıf, Eko-Deri Kılıf ve Askılı Stand gibi pratiklik ve şıklık sunan kılıf çeşitleriyle sunuluyor. Dava.

 

Özellikler

Galaxy Z Flip5

Ekran

Ana monitör

6,7″ FHD+*

Dinamik AMOLED 2X

120Hz Uyarlanabilir yenileme hızı (1~120Hz)

Sonsuz Esnek Ekran (2640 x 1080, 22:9)

*Çapraz olarak ölçüldüğünde, Galaxy Z Flip5’in Ana Ekran boyutu tam dikdörtgen olarak 6,7 inç ve yuvarlatılmış köşeler dikkate alındığında 6,6 inçtir; Gerçek görüntülenebilir alan, yuvarlatılmış köşeler ve kamera deliği nedeniyle daha küçüktür.

Kapak Ekranı

3,4 inç Premium AMOLED 60Hz*

720×748

306 ÜFE

*Çapraz olarak ölçüldüğünde, Galaxy Z Flip5’in Kapak Ekranı boyutu tam dikdörtgen biçiminde 3,4 inçtir; gerçek görüntülenebilir alan, yuvarlatılmış köşeler ve alttan kesme nedeniyle tam dikdörtgen alanın yaklaşık %95’idir.

Boyutlar ve Ağırlık

Katlanmış

71,9 x 85,1 x 15,1 mm

*Katlanmış Galaxy Z Flip5 kalınlığı, Galaxy Z Flip5 camının yukarıdan aşağıya doğru ölçülen gerçek kalınlığıdır.

Açık

71,9 x 165,1 x 6,9 mm

*Açık Galaxy Z Flip5’in kalınlığına Ana Ekran çerçevesi dahil değildir.

Ağırlık

187gr

Kamera

Ön kamera

10MP Özçekim Kamerası

F2.2, Piksel boyutu: 1,22μm, FOV: 85˚

Arka Çift Kamera

12MP Ultra Geniş Kamera

F2.2, Piksel boyutu: 1,12μm, FOV: 123˚

12MP Geniş Açılı Kamera

Çift Piksel AF, OIS, F1.8, Piksel boyutu: 1,8ìm, FOV: 83˚

AP

Galaxy için Snapdragon® 8 2. Nesil Taşınabilir Platform

*Snapdragon, Qualcomm Technologies, Inc. ve/veya bağlı kuruluşları. Snapdragon, Qualcomm Incorporated’ın ticari markası veya tescilli ticari markasıdır.

Hafıza

512 GB dahili depolama ile 8 GB Bellek

256 GB dahili depolama ile 8 GB Bellek

*Kullanılabilir depolama kapasitesi önceden yüklenmiş yazılıma bağlıdır. Bellek seçeneği pazara göre değişebilir.

Pil

3.700mAh (tipik) çift pil

*Üçüncü taraf laboratuvar koşullarında test edilen tipik değer Tipik maliyet, IEC 61960 standardı kapsamında test edilen pil numuneleri arasında pil kapasitesindeki sapmanın dikkate alındığı varsayılarak ortalama maliyettir. Galaxy Z Flip5’in nominal kapasitesi 3591mAh’dir. Gerçek pil ömrü, ağ ortamına, kullanım modellerine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Şarj

Kablolu Şarj*: 25W Adaptör** ve 3A USB-C kablosu*** ile yaklaşık 30 dakikada %50’ye kadar şarj

Hızlı Kablosuz Şarj 2.0****

Kablosuz Güç Paylaşımı****

*QC2.0 ve AFC ile uyumlu kablolu şarj. 25 W Seyahat Adaptörü ile tüm hizmetler, özellikler ve ekran kapalıyken, %0 güç kalan dahili Samsung laboratuvar testinin sonuçları. Gerçek şarj hızı, gerçek kullanıma, şarj koşullarına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.

**25W Güç Adaptörü ayrıca satılır. Yalnızca Samsung onaylı şarj cihazlarını ve kabloları kullanın.

***Kablosuz şarj, WPC ile uyumludur.

****Kablosuz PowerShare, Samsung veya Galaxy Z Fold5, Z Flip5, Galaxy Z Fold4, Z Flip4, S22 serisi, Z Fold3 5G, Z Flip3 5G, S21 FE 5G, S21 serisi, Z Fold2, Note20 serisi, S20 serisi, Z Flip, Note10 serisi, S10 serisi, S9 serisi, S8 serisi, S7 serisi, S6 serisi, Note9, Note8, Note FE, Note5 ve Galaxy Buds2 Pro, Buds2, Buds Pro gibi WPC Qi kablosuz şarj özelliğine sahip diğer marka akıllı telefonlar, Buds Live, Watch6, Watch6 Classic, Watch5, Watch5 Pro, Watch4, Watch4 Classic, Watch3, Watch Active2, Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch ve Galaxy Buds gibi giyilebilir cihazlarla sınırlıdır. Belirli aksesuarlar, kılıflar veya diğer marka cihazlarla çalışmayabilir. Ağ ortamınıza bağlı olarak, davet alımını veya bilgi servislerini etkileyebilir.

Su geçirmez

IPX8

*Laboratuvar test koşullarına göre 1,5 metre derinliğe kadar tatlı suda 30 dakikaya kadar daldırılabilir. Plaj veya havuz kullanımı için tavsiye edilmez. Kalıntıyı durulayın/ıslaksa kurulayın. Cihazın su geçirmezliği kalıcı değildir ve normal aşınma ve yıpranma nedeniyle zamanla azalabilir.

işletim sistemi

Android 13

OneUI 5.1.1

Ağ ve Bağlantı

5G*, LTE**, Wi-Fi 6E***, Bluetooth® v5.3

*Belirli pazarlarda bulunan optimum 5G ağ bağlantısı gerektirir. Kullanılabilirlik ve ayrıntılar için operatörünüze danışın. İndirme ve akış hızları, içerik sağlayıcıya, sunucu bağlantısına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

 

** LTE modeli kullanılabilirliği pazara ve operatöre göre değişir. gerçek hız; pazara, operatöre ve kullanıcı ortamına bağlı olarak farklılık gösterebilir.

***Wi-Fi 6E ağının kullanılabilirliği pazara, ağ sağlayıcısına ve kullanıcı ortamına göre değişiklik gösterebilir. Optimum temas gerektirir. Bir Wi-Fi 6E yönlendirici gerekli olacaktır.

sensörler

Yan parmak izi sensörü (yan), İvmeölçer, Barometre, Cayro sensörü, Jeomanyetik sensör, Hall sensörü, Yakınlık sensörü, Işık sensörü

Güvenlik

Samsung Knox, Samsung Knox Kasası ile

SIM kart

Bir Nano SIM* ve bir eSIM**

*SIM kart ayrı satılır. Kullanılabilirlik pazara ve operatöre göre değişir.

**eSIM kullanılabilirliği, yazılım sürümüne, bölgeye ve operatöre bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Mobil ağ planınızın eSIM’i destekleyip desteklemediğini operatörünüze danışın.

Renkler

Nane, Grafit, Krem, Lavanta *

[Yalnızca Samsung.com’da] Sarı **

* Mevcut renkler; pazara, bölgeye veya operatöre göre değişiklik gösterebilir.

**Çevrimiçi özel renkler yalnızca Samsung.com’da mevcuttur.

 

Galaxy Z Katlama5

Ekran

Ana monitör

7,6 inç QXGA+*

Dinamik AMOLED 2X

Sonsuz Esnek Ekran (2176 x 1812, 21,6:18), 374ppi

120Hz uyarlanabilir yenileme hızı (1~120Hz)

*Çapraz olarak ölçüldüğünde, Galaxy Z Fold5’in Ana Ekran boyutu tam dikdörtgen olarak 7,6 inç ve yuvarlatılmış köşeler dikkate alındığında 7,4 inçtir; Gerçek görüntülenebilir alan, yuvarlatılmış köşeler nedeniyle daha küçüktür.

Kapak Ekranı

6,2 inç HD+

Dinamik AMOLED 2X Ekran

(2316 x 904, 23,1:9), 402ppi

120Hz uyarlanabilir yenileme hızı (48~120Hz)

*Çapraz olarak ölçüldüğünde, Galaxy Z Fold5’in Kapak Ekranı boyutu tam dikdörtgende 6,2 inç ve yuvarlatılmış köşeler dikkate alındığında 6,1 inçtir. Gerçek görüntülenebilir alan, yuvarlatılmış köşeler nedeniyle daha küçüktür.

Boyutlar ve Ağırlık

Katlanmış

67,1 x 154,9 x 13,4 mm

*Katlanmış Galaxy Z Fold5 kalınlığı, Galaxy Z Fold5 camının yukarıdan aşağıya doğru ölçülen gerçek kalınlığıdır.

Açık

129,9x 154,9 x 6,1 mm

*Açık Galaxy Z Fold5’in kalınlığına Ana Ekranın çerçevesi dahil değildir.

Ağırlık

253gr

Kamera

Dış Mekan Görüntülü Kamera

10MP Özçekim Kamerası

F2.2, Piksel boyutu: 1,22μm, FOV: 85˚

Ekran Altı Kamera

4MP Ekran Altı Kamera

F1.8, Piksel boyutu: 2,0μm, FOV: 80˚

Arka Çift Kamera

12MP Ultra Geniş Kamera

F2.2, Piksel boyutu: 1,12μm, FOV: 123˚

Arka Üçlü Kamera

12MP Ultra Geniş Kamera

F2.2, Piksel boyutu: 1,12μm, FOV: 123˚

50MP Geniş Açılı Kamera

Çift Piksel AF, OIS, F1.8, Piksel boyutu: 1,0μm, FOV: 85˚

10MP Telefoto Kamera

PDAF, F2.4, OIS, Piksel boyutu: 1,0μm, FOV: 36˚, 3X optik yakınlaştırma

*30X Uzay Yakınlaştırma; AI Üstün Çözünürlük teknolojisi ile 3x Optik Yakınlaştırma ve 30x dijital yakınlaştırma içerir. 3x’ten fazla yakınlaştırma bazı görüntü bozulmalarına neden olabilir.

AP

Galaxy için Snapdragon® 8 Gen 2 Mobil Platformu

*Snapdragon, Qualcomm Technologies, Inc. ve/veya bağlı kuruluşları. Snapdragon, Qualcomm Incorporated’ın ticari markası veya tescilli ticari markasıdır.

Hafıza

1 TB dahili depolama ile 12 GB Bellek

512 GB dahili depolama ile 12 GB Bellek

256 GB dahili depolama ile 12 GB Bellek

* Kullanılabilirlik, pazara veya kanala göre değişebilir. Gerçek depolama alanı pazara, modele, belge boyutuna ve biçimine göre değişiklik gösterebilir.

Pil

4.400mAh (tipik) çift pil

*Üçüncü taraf laboratuvar koşullarında test edilen tipik değer Tipik değer, IEC 61960 standardı kapsamında test edilen pil numuneleri arasında pil kapasitesindeki sapmanın dikkate alındığı varsayılarak ortalama değerdir. Galaxy Z Fold5’in nominal kapasitesi 4270mAh’dir. Gerçek pil ömrü, ağ ortamına, kullanım modellerine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Şarj

Kablolu Şarj*: 25W Adaptör** ve 3A USB-C kablosu*** ile yaklaşık 30 dakikada %50’ye kadar şarj*
Hızlı Kablosuz Şarj 2.0****
Kablosuz Güç Paylaşımı****

*QC2.0 ve AFC ile uyumlu kablolu şarj. 25 W Seyahat Adaptörü ile tüm hizmetler, özellikler ve ekran kapalıyken, %0 güç kalan dahili Samsung laboratuvar testinin sonuçları. Gerçek şarj hızı, gerçek kullanıma, şarj koşullarına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.

**25W Güç Adaptörü ayrıca satılır. Yalnızca Samsung onaylı şarj cihazlarını ve kabloları kullanın.

***Kablosuz şarj, WPC ile uyumludur.

****Kablosuz PowerShare, Samsung veya Galaxy Z Fold5, Z Flip5, Galaxy Z Fold4, Z Flip4, S22 serisi, Z Fold3 5G, Z Flip3 5G, S21 FE 5G, S21 serisi, Z Fold2, Note20 serisi, S20 serisi, Z Flip, Note10 serisi, S10 serisi, S9 serisi, S8 serisi, S7 serisi, S6 serisi, Note9, Note8, Note FE, Note5 ve Galaxy Buds2 Pro, Buds2, Buds Pro gibi WPC Qi kablosuz şarj özelliğine sahip diğer marka akıllı telefonlar, Buds Live, Watch6, Watch6 Classic, Watch5, Watch5 Pro, Watch4, Watch4 Classic, Watch3, Watch Active2, Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch ve Galaxy Buds gibi giyilebilir cihazlarla sınırlıdır. Belirli aksesuarlar, kılıflar veya diğer marka cihazlarla çalışmayabilir. Ağ ortamınıza bağlı olarak, davet alımını veya veri servislerini etkileyebilir.

Su geçirmez

IPX8

*Laboratuvar test koşullarına göre 1,5 metre derinliğe kadar tatlı suda 30 dakikaya kadar daldırılabilir. Plaj veya havuz kullanımı için tavsiye edilmez. Kalıntıyı durulayın/ıslaksa kurulayın. Cihazın su geçirmezliği kalıcı değildir ve normal aşınma ve yıpranma nedeniyle zamanla azalabilir.

işletim sistemi

Android 13

OneUI 5.1.1

Ağ ve Bağlantı

5G*, LTE**, Wi-Fi 6E***, Bluetooth® v5.3

*Belirli pazarlarda bulunan optimum 5G ağ bağlantısı gerektirir. Kullanılabilirlik ve ayrıntılar için operatörünüze danışın. İndirme ve akış hızları, içerik sağlayıcıya, sunucu bağlantısına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

** LTE modeli kullanılabilirliği pazara ve operatöre göre değişir. gerçek hız; pazara, operatöre ve kullanıcı ortamına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

***Wi-Fi 6E ağının kullanılabilirliği pazara, ağ sağlayıcısına ve kullanıcı ortamına göre değişiklik gösterebilir. Optimal bir ilişki gerektirir. Bir Wi-Fi 6E yönlendirici gerekli olacaktır.

sensörler

Yan parmak izi sensörü, İvmeölçer, Barometre, Cayro sensörü, Jeomanyetik sensör, Hall sensörü, Yakınlık sensörü, Işık sensörü

Güvenlik

Samsung Knox, Samsung Knox Kasası ile

SIM kart

İki adede kadar Nano SIM* ve bir eSIM**

*SIM kart ayrı satılır. Kullanılabilirlik, pazara ve operatöre göre değişir.

**eSIM kullanılabilirliği, yazılım sürümüne, bölgeye ve operatöre bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Mobil ağ planınızın eSIM’i destekleyip desteklemediğini operatörünüze danışın.

Renkler

Buz Mavisi, Fantom Siyahı, Krem *

* Mevcut renkler; pazara, bölgeye veya operatöre göre değişiklik gösterebilir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort