Haber

UYGUN Parti’den İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylığını açıkladı

81 ilde kendi adayını çıkaracağını söyleyen GÜZEL Partisi kanadından adaylık açıklaması geldi. İBB DÜZGÜN Parti Kümelenmesi sözcüsü Dr. Suat Sarı, İBB Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

“ADAY OLMAYA KARAR VERMİŞTİM”

Cumhuriyet haberine göre Sarı, şu ifadeleri kullandı: “İstanbul’un en önemli sorunu trafik ve ulaşımdır. Bugüne kadar bu alanda benim bilgi ve liyakate sahip bir aday çıkmadığından ve bu konuda onlarca proje geliştirmiş bir teknokrat olarak İstanbul’un birikmiş sorunlarını çözüp aday olmaya karar verdim. Başkanım uygun görürse bu şehre katacağım çok yüksek katma değerler var. “Yollara çıkmaya ve İstanbul için çok fazla enerji harcamaya hazırım.”

‘YENİ KATILIMLAR İSTİFALARI DENGELEYECEK’
Partide devam eden istifalara ilişkin değerlendirmede bulunan Sarı, “Siyasete girmek bir iddia meselesidir. Oldukça istikrarlı kalan insanlar var ve hedefleri olan insanlar var. Hedefleri olan kişiler hedeflerinin sonucunu göremedikleri zaman istifa haklarını kullanırlar. Hepsiyle geçmişte çalıştık. Hepsi önemli katkılarda bulundu. Bir süre sonra bu istifaların yeni katılımlarla dengeleneceğini düşünüyorum” dedi.

haber-inonu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu